Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Dokumenty można złożyć w formie elektronicznej, przesyłając wypełniony dokument na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumenty o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

docxWniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej

docxPotwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego

Dokumenty o przyjęcie do klasy pierwszej dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły.

docxZgłoszenie do pierwszej klasy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej

Dokumenty o przyjęcie do klasy pierwszej kandydata zamieszkałego poza obwodem szkoły.

docxWniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej

Zarządzenia dot. rekrutacji oraz Uchwała dot. ustalenia obwodów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminą Stara Biała.

Zarządzenia w/s rekrutacji oraz pdfuchwała nr 55/VI/19 w/s ustalenia obwodów.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Świetlica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej serdecznie zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Wiosna – ach to ty”. Konkurs jest adresowany do wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Inspiracją do stworzenia pracy plastycznej ma być pora roku, jaką jest wiosna. Praca może przybrać dowolną formę, np. rysunek, kolaż, grafika komputerowa, wyklejanka, praca przestrzenna, itd., oraz może zostać wykonana z użyciem wybranych przez uczestnika materiałów, zależnie od jego preferencji oraz dostępności produktów. Prace należy wysłać drogą elektroniczną na adres szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin składania prac upływa 8 kwietnia.

docPropozycje gier i zabaw

docRegulamin konkursu

Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Więcej na stronie: https://www.gov.pl/

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Wiemy, że w związku z zamknięciem szkoły, Wasze dotychczasowe plany, nie tylko te duże, ale też te mniejsze, codzienne, musiały ulec zmianie. Wielu z Was żyło do tej pory według ściśle ustalonego harmonogramu – pobudka, szkoła/praca, zajęcia dodatkowe, czas wspólny, sen – zaplanowanego co do minuty. Teraz, kiedy wszystko stanęło na głowie, Wasze i nasze dni zmieniły się nie do poznania. By opanować ten codzienny chaos, proponuję stworzenie nowego planu!

Drodzy Rodzice!

Sytuacja zagrożenia zdrowia, której obecnie doświadczamy, dla nikogo z nas nie jest łatwa do zrozumienia i zaakceptowania. Nic więc dziwnego, że wiele dzieci może czuć się zagubionych bądź wystraszonych. Chcąc o nie zadbać i im pomóc, my, dorośli, powinniśmy wysłuchać ich obaw oraz odpowiadać na nurtujące je pytania w sposób wspierający, szczery i zrozumiały. Niezwykle ważne jest, byśmy tworzyli bezpieczne i otwarte środowisko, w którym dzieci będą czuły się swobodnie, zadając pytania.