Drukuj

                               Jak co roku w lutym, uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję dotyczącą obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.
Do organizatorów przedsięwzięcia czyli saferinternet.pl,  NASK i Fundacji  Dajemy Dzieciom Siłę została zgłoszona inicjatywa, dzięki czemu szkoła otrzyma zaświadczenie uczestnictwa. Jednak nie to jest najważniejsze.
W tym okresie przypominamy sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo w świecie wirtualnym, który teraz stał się codziennością prawie każdego człowieka. Netykieta i zasady prawidłowego użytkowania zasobów Internetu omawiane są podczas zajęć dydaktycznych, jako realizacja podstawy programowej. Obchody DBI są natomiast pretekstem do poszerzenia i uaktualnienia wiadomości na ten temat  również podczas godzin z wychowawcą, psychologiem szkolnym czy własnego serfowania pozalekcyjnego.  
                 Uczniowie klas I-III  obejrzeli prezentacje i porozmawiali z nauczycielami bezpośrednio na lekcji w szkole, natomiast starsi uczniowie przypomnieli sobie informacje i zapoznali się z nowymi podczas zdalnych lekcji Informatyki. Prezentacje, filmy, strony internetowe przedstawione i zaproponowane przez nauczyciela miały ich uczulić na wszystkie niebezpieczeństwa czyhające w sieci.
  Działajmy razem .....wzajemnie się szanujmy, wzajemnie sobie pomagajmy i działajmy z rozwagą...wtedy będzie bezpiecznie!. :) 

Krystyna Kubicz-Krajewska