Drukuj

W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości.

             Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją, która przyświeca tej inicjatywie jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Zakupiony w ramach projektu sprzęt będzie wykorzystywany m.in. na lekcjach informatyki, matematyki, chemii, fizyki, a także języka polskiego i języków obcych. Nasi uczniowie poznają dzięki niemu tajniki programowania i robotyki, korzystając z techniki druku trójwymiarowego samodzielnie wydrukują pomoce naukowe, a zaplecze audio-wizualne umożliwi im realizację materiałów wideo takich jak reportaże, poradniki oraz wywiady.

GRAFIKA 6