W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych programistów oraz interdyscyplinarny charakter technologii informatycznych wraz z ich niezaprzeczalnym walorem edukacyjnym :-) nasza szkoła ponownie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. https://codeweek.eu/

Jako że Informatyka nie zna barier wiekowych, nawet najmłodsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i jeszcze większym entuzjazmem zgłębiali tajniki robotyki i kodowania przy pomocy zestawu Intelino Smart Train, który nasza szkoła zakupiła w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Trochę starsi uczniowie zdecydowali się stawić czoła programowaniu w najczystszej postaci rozpoczynając przygodę z językiem Python. Nie było łatwo, ale efekt w postaci działającego kalkulatora przyniósł wiele satysfakcji z włożonego wysiłku.

To oczywiście tylko początek. W naszej szkole tydzień kodowania trwa cały rok, zwłaszcza na lekcji Informatyki.

           Pierwsze kroki w kodowaniu uczniowie stawiają  jednak od najmłodszych lat  w wielu innych działaniach twórczych, np. podczas rozwiązywania łamigłówek czy zadań graficznych. Tak też było w tym roku. Na zajęciach oddziału przedszkolnego czy lekcjach matematyki w klasach starszych  uczniowie odkodowywali ukryte pod szyfrem obrazy, mozaiki i słowa. Bawiąc się i utrwalając matematyczne zasady jednocześnie rozwijali umiejętność logicznego myślenia oraz poznawali różne sposoby kodowania informacji.

                                                                                     Koordynatorzy: 
                                                                                                                   Marcin Plebaniak
Krystyna Kubicz-Krajewska
Patrycja Gapińska