17 marca to data kojarzona przede wszystkim z kolorem zielonym i huczną zabawą, aczkolwiek jest to przede wszystkim święto narodowe oraz religijne patrona Irlandii św. Patryka, który jest ważną postacią dla religii katolickiej na całym świecie. Dlatego też lekcje języka angielskiego w tym dniu wyglądają często nieco inaczej niż zazwyczaj.

W dniu 14.03.2023 r. podczas zajęć dydaktycznych rozpoczęliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi.

Jest to szczególna liczba w matematyce, dlatego co roku 14 dnia marca obchodzi się jej święto. Nasza szkoła również symbolicznie włączyła się w obchody tego święta.

Marzec jest miesiącem zwiastującym odradzające się życie i nadejście tak oczekiwanej WIOSNY! Dlatego był to idealny moment, aby 07.03.2023r., został zorganizowany niepowtarzalny - Dzień Otwarty 😊

         Dzień 6 marca 2023 r. zapisał się dla uczniów klas IV-VIII naszej szkoły nie tylko jako uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych za wyniki w nauce przez wójta gminy Stara Biała Sławomira Wawrzyńskiego.

W dniu 9 lutego 2023 r. uczniowie klas V -VIII spędzili niesamowite chwile w szkole. O godzinie 17-ej rozpoczął się wieczór pełny niespodzianek.

W dniu 9 lutego 2023 r. uczniowie klas V - VIII naszej szkoły uczestniczyli w koncercie rockowym o charakterze profilaktycznym. Program recitalu oscylował wokół różnej tematyki związanej z życiem współczesnej młodzieży.

Uczniowie klas IV-VI, a także klasy pierwszej oraz III b wybrali się pod opieką nauczycieli na degustację pizzy, jak również na seans filmowy w kinie Przedwiośnie.