Urząd Gminy Stara Biała zaprasza do głosowania na projekt naszej Gminy.

Dnia 2 czerwca 2022 r. uczniowie klas V - VIII uczestniczyli w warsztatach słowno-muzycznych, z zakresu profilaktyki uzależnień w wykonaniu artystów zawodowych Jacka Chruścińskiego i Macieja Kleczka pt. „POWIEDZ NIE!”.

                                Święto wszystkich Dzieci uczciliśmy w tym roku bardzo aktywnie. Chociaż uczniowie przyszli bez teczek, musieli wykazać się kreatywnością, sprawnością ruchową oraz wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście wszyscy zasłużyli na szóstkę.:)

             W dniu 30 maja 2022 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w  wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Dnia 18 maja obchodziliśmy rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II.

Wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego (grupą „0a” i „0b”), zastanawialiśmy się, czy gdyby kózka nie skakała, to faktycznie nie złamałaby nóżki? Czy lwy są takie silne? Czy jak doda się grosik do grosza, to rzeczywiście będzie kokosza? Czy jeśli damy małpkom lusterko, to sami się nimi staniemy?

Jak co roku w dniu 9 maja obchodzony był Dzień Europy. To święto upamiętniające tzw. Plan Schumana, przedstawiony w 1950 roku przez francuskiego ministra spraw zagranicznych Roberta Schumana. Plan ten stał się podwalinami dzisiejszej Unii Europejskiej.

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” - twierdzi profesor Florian Plit

Dnia 5 maja 2022 roku uczniowie klas I – III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Pierwszym punktem na mapie było Planetarium Niebo Kopernika znajdujące się w Centrum Nauki Kopernik.

1,2,3 maja to dni, które są szczególnie ważne w historii Polski. Na stałe są wpisane w kalendarz świąt państwowych w naszym kraju. Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?