Dnia 18 maja obchodziliśmy rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II.

             

Jan Pawel  


                                 Dnia 18 maja obchodziliśmy rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II. Nazywał się Karol Wojtyła, dla przyjaciół Lolek. Urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, miasteczku położonym ok. 50 km od Krakowa. Jego ojciec – Karol senior – był żołnierzem. Pracował jako urzędnik wojskowy, choć jego wyuczony zawód to krawiec. Matka – Emilia z domu Kaczorowska – zajmowała się głównie domem i  wychowaniem dzieci. Karol miał o 14 lat starszego brata - Edmunda. Miał też siostrę – Olgę, która zmarła niedługo po urodzeniu. Trudne doświadczenia z młodości połączone z głęboką wiarą, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się misja życia późniejszego papieża.

                       
                               W celu upamiętnienia rocznicy urodzin Patrona naszej szkoły podjęliśmy szereg inicjatyw: został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Święty Jan Paweł II – przyjaciel dzieci”, przygotowano i zaprezentowano społeczności szkolnej  gazetkę ścienną o Papieżu Polaku, a podczas lekcji języka polskiego i religii uczniowie wysłuchali ulubionych pieśni Ojca Świętego, obejrzeli ciekawe prezentacje oraz przypomnieli sobie biografię naszego Patrona. Uczniowie klasy II wraz z nauczycielami udali się także na spacer, gdzie przy figurze Maryi dziękowali za pontyfikat Jana Pawła II.